Psikoloji

Psikolojik destek sadece psikolojik kaynaklı değil, bedensel, organik hastalıklarında tedavisinde önemli yer tutar. Bedensel ve ruhsal sorunları olanların yanında tamamen sağlıklı bireylerin de psikolojik destek alması sorunların olanların çözüme kavuştururken sağlıklı olanların yaşama bağını, başarısını ve mutluluğunu artırır. Psikoloji bölümü kişiye bireysel destek programlar sağlıyor. Bu destek programları ile tıbbi tedaviyi bir adım daha ileri taşınıyor. Uyku, kaygı, panik bozuklukları ve uyum sorunları, kişilikle ilgili ve evlilik sorunları ve tıbbi açıklanamayan her türlü kas, iskelet ve organ ağrıları, cinsel sorunlar ile ilgili psikolojik destek sağlanır. Ayrıca psikiyatrik hastalıklar olan depresyon, anksiyete, obsesif, kompulsif (takıntı hastalığı), gerçeği değerlendirememeyle birlikte seyreden psikotik hastalıkları ve şizofreni de psikoterapi desteği sağlanır. Çocuk, ergen sorunları olan korku ve endişeler, tuvalet eğitimi, ebeveynlerle çatışma, disiplin ve okul problemleri, dikkat eksikliği ve özel öğrenme bozukluğu gibi sorunlarla ilgili uygun psikoterapi hizmetler sunar. Çocuklar için oyun, boşanma süreci, aile ve çift terapileri uygulanıyor. 

Kronik hastalıklar olan kanser, obezite, şeker, tansiyon ve diğer hastalıklarda mücadele, motivasyon desteği yanında, iş ve okul hayatında yaşanılan zorluklar ve başarılı olma açısından psikolojik destek sunar.

Madde ve teknolojik bağımlılıkları, sigara, alkol bağımlılıklarında da psikoterapi de yapılmaktadır. Hastanem Yanımda Psikoloji bölümünde birçok sorunu teletıp yöntemiyle çözüme ulaştırıyor.

Bölümler